Oaza Spokoju to dwa budynki połączone ze sobą naziemnym korytarzem (przewiązką). Jeden parterowy przeznaczony dla 9 osób i drugi dwukondygnacyjny z windą dla 17 osób. Naszym mieszkańcom zapewniamy 2 oraz 3 osobowe pokoje. Możliwość przebywania wspólnie w pokoju z innym mieszkańcem niesie ze sobą wiele radości, brak poczucia osamotnienia i łatwiejszą adaptację w nowym otoczeniu.
Wszystko w naszym Domu przystosowane jest z myślą o jego wyjątkowych mieszkańcach.

Winda w budynku głównym umożliwia poruszanie się aż na 6 półpiętrach.

1. Sala rehabilitacyjna i sala kinezyterapii prowadzona i zarządzana przez rehabilitanta dopasowuje program zajęciowy do potrzeb ruchowych, dla potrzeb rehabilitacyjnych oraz potrzeb magnetoterapii. Posiadamy pełne wyposażenie sprzętowe i rehabilitacyjne.

2. Kuchnia to świetnie dobrane menu zgodne z zaleceniami żywieniowymi poszczególnych pacjentów, to odpowiednio dobrana i zbilansowana dieta niezbędna dla osób wymagających stałego nadzoru. Zapewniamy naszym mieszkańcom katering 7 dni w tygodniu oraz własną kuchnię jako posiłki śniadaniowe i kolacje własne wypieki (ciasta, czy desery). W naszym domu nie zabraknie również świeżych owoców i soków.

3. Jadalnia urządzona z wielkim smakiem w stylu ludwikowskim odnosi się do bardzo wyjątkowej i wzniosłej czynności jakim jest posiłek. Kominek i kącik kawowy zapewnia typowo domową atmosferę a o każdej porze można korzystać z aneksu kuchennego.

4. Pokój dzienny to salon z kuchnią, który zapewnia naszym mieszkańcom wypoczynek, relaks poobiedni czy korzystanie z TV. Kuchnia z pełnym wyposażeniem powstała z myślą o aktywnych mieszkańcach, którzy uwielbiają wypoczynek czynny. Na naszych zajęciach w kuchni wykonujemy powidła, dżemy czy przeciery. Pieczemy też pyszne ciasta.

5. Pokoje mieszkalne z łazienkami i WC oraz TV– to 2 i 3 osobowe pokoje przygotowane dla indywidualnych mieszkańców. Wyposażenie pokoi jest podobne. Wystrój w każdym pokoju jest inny i utrzymany w stylu klasycznym. W każdym pokoju znajduje się TV. Łóżka wyposażone są w materace zwykłe i materace przeciwodleżynowe. Posiadamy również łóżka rehabilitacyjne. Każdy z mieszkańców posiada własną szafę i szafkę nocną z lampką. Łazienki z prysznicami i WC są urządzone w stylu klasycznym i swoimi detalami oddają urok domowej atmosfery. Jednocześnie osprzęt jest w pełni dostosowany również dla osób leżących, tak aby toaleta nie stanowiła dyskomfortu dla mieszkańca.

6. Pokój lekarski i gabinet rehabilitacyjny, dyżurka pielęgniarska to miejsca gdzie niesiemy pomoc, ulgę w chorobie i ściśle nadzorujemy pełną dokumentację pobytową lub historię chorobową mieszkańca. To tam lekarze specjaliści (geriatra, psycholog-psychiatra, czy lekarz pierwszego kontaktu) i pielęgniarki prowadzą stały nadzór nad zdrowiem i poprawą stanu zdrowia mieszkańca. W tych pomieszczeniach nie zabraknie też leków podstawowych tj. przeciwbólowych, opatrunków, leków osłonowych czy pieluchomajtek.

7. Rabaty na leki. Nasi mieszkańcy tworzą wspólnie Dom, który jest dzięki nim wyjątkowy. Zadbaliśmy aby żyło im się lżej. Dołożyliśmy starań aby leki dotychczas kupowane były tańsze (oferta nie dotyczy leków refundowanych, których cena jest stała), ponieważ współpracujemy z apteką zapewniającą stały rabat dla naszych mieszkańców.

8. Terapie zajęciowe. To projekt psycho-ruchowych zajęć, zajęć terapeutycznych, programów zajęciowych, mających na celu poprawę jakości życia i korelacji z innymi mieszkańcami. To chwile gdzie mieszkańcy zgodnie z ich możliwościami zdrowotnymi i innymi uwarunkowaniami mogą cieszyć się wspólnym i aktywnym spędzaniem czasu.

9. Magnetoterapia. To nierefundowane, nieodpłatne w naszym Domu zabiegi dostępne dla naszych mieszkańców 24/h. Korzystanie z magnetoterapii odbywa się pod nadzorem pielęgniarek oraz tylko i wyłącznie po określeniu braku przeciwwskazań przez lekarza prowadzącego.

10. Ogród i taras to wypoczynek na świeżym powietrzu. Zieleń, kwiaty i krzewy owoców sprawiają, że pobyt na świeżym powietrzu kojarzy się mieszkańcom z pełnym relaksem, poczuciem bezpieczeństwa i opieki pod stałym nadzorem personelu medycznego. Zimą w ogrodzie choinki i tuje prezentują się przepięknie a wiosną latem i jesienią zieleń i kwiaty przywołują najpiękniejsze wspomnienia.

11. Wycieczki. Dla naszych mieszkańców pragniemy stworzyć warunki najbardziej domowe i komfortowe. Chcemy również zapewnić im możliwość korzystania z tańszych i atrakcyjniejszych wyjazdów czy wycieczek.

12. Wizyty u lekarzy/badania poza terenem ośrodka. Zapewniliśmy, aby nasi mieszkańcy mogli korzystać z transportu prywatnego naszego Domu dla potrzeb indywidualnych wizyt lekarskich czy badań laboratoryjnych. Oferta nie dotyczy mieszkańców leżących lub na wózku inwalidzkim z uwagi na konieczność zapewnienia im transportu specjalistycznego.