Dom pomocy społecznej Sosnowiec

dom pomocy społecznej sosnowiecMiejskie lub gminne domy pomocy społecznej istnieją od lat i od lat wszystkie miejsca są w nich zajęte, gdyż nie ma ich zbyt wiele. Dodatkowo kwalifikacja do takiego domu pomocy społecznej odbywa się na podstawie określonych kryteriów, a zainteresowanie jest spore, ponieważ koszty pobytu w miejskim lub gminnym domu pomocy społecznej są bardzo niskie, gdyż w dużej mierze placówki te są dofinansowane z budżetu stosownej jednostki administracyjnej. Z uwagi na coraz większe zainteresowanie miejscami stałego pobytu dla osób starszych, powstaje sporo prywatnych domów pomocy społecznej i placówki te nie mogą z całą pewnością narzekać na brak pensjonariuszy. Niektóre z takich jednostek posiadają kontrakty z NFZ, jednak w większości przypadków prywatny dom pomocy społecznej Sosnowiec oznacza ponoszenie pełnych kosztów za pobyt w nim. Warto jednak wiedzieć, że prywatne placówki są świeżo wyremontowane i doskonale wyposażone, a ich pracownikami są profesjonaliści w swojej dziedzinie, którzy oferują swoim podopiecznym nie tylko specjalistyczną opiekę, ale również wysoki komfort życia.
 
Oaza Spokoju znajdująca się w Sosnowcu to godny uwagi przykład prywatnego domu pomocy społecznej doskonale spełniającego się w swojej roli i cieszącego się świetnymi opiniami pensjonariuszy i ich rodzin oraz zainteresowaniem potencjalnych mieszkańców. Znajdujący się w zacisznej okolicy (jednak w pobliżu ważniejszych punktów miasta) Dom oferuje swoim mieszkańcom kompleksową opiekę. Seniorzy mogą tu liczyć na całodobową opiekę pielęgniarską, różnego rodzaju zajęcia rehabilitacyjne i terapeutyczne oraz wizyty lekarskie (a na specjalistyczne badania zostaną dowiezieni przez pracowników Domu). W kwestii spraw ducha Dom zapewnia opiekę psychiatry, a na życzenie mieszkańca – opiekę duszpasterską.
 
dom opieki sosnowiecPonieważ dom pomocy społecznej Sosnowiec jest jednak przede wszystkim domem-miejscem zamieszkania, warto zwrócić również uwagę na to, co w tym zakresie oferuje Oaza Spokoju. Pokoje dla mieszkańców są 2 i 3 osobowe, dzięki czemu żaden z pensjonariuszy nie będzie skazany na samotność – wprost przeciwnie, towarzystwo współmieszkańców pozwoli wypełnić czas i pomoże zaadaptować się w Domu. Pięć odpowiednio zbilansowanych posiłków dostosowanych do potrzeb żywieniowych danego mieszkańca to gwarancja dobrego smaku, a przy okazji zwolnienie z konieczności samodzielnego gotowania. Gdyby jednak ktoś miał na to ochotę, do dyspozycji jest aneks kuchenny. Wypoczynek i relaks zapewnia pokój dzienny z telewizorem (telewizory znajdują się również w poszczególnych pokojach) oraz ogród z tarasem. Dodatkowo pracownicy ośrodka dbają o rozrywkę mieszkańców poprzez organizację wycieczek w ciekawe miejsca w atrakcyjnych cenach. Jak widać, dom pomocy społecznej Sosnowiec jest nie tylko miejscem, w którym senior może liczyć na opiekę. Jest to również miejsce, gdzie można zająć się po prostu prozą życia, z takimi jej aspektami jak kontakty z innymi, relaks, rozrywka.